• bulwar Ikara 28/2A, 54-130 Wrocław, tel: + 48 71 788 40 40

Urologia

Wszelkich informacji na temat przeprowadzanych zabiegów urologicznych udzielamy pod numerem telefonu 530 627 722

SPECJALIŚCI:

  • lek. med. Ryszard Herbeć
  • dr n. med. Lesław Świebocki
  • lek. med. Paweł Piotrów

Diagnostyka

W cenie konsultacji

W cenie konsultacji

Uroflowmetria jest badaniem pozwalającym uzyskać ocenę strumienia moczu. Badanie przepływów cewkowych ocenia szybkość oddawania moczu, jego ilość oddawaną w ciągu sekundy oraz całkowitą objętość mikcji. Słaby strumień moczu oznacza przeszkodę podpęcherzową lub nieprawidłową czynność skurczową pęcherza moczowego.

Cystoskopia jest badaniem wnętrza pęcherza moczowego przy użyciu wziernika (endoskopu), zwanego cystoskopem, o średnicy zbliżonej do średnicy długopisu.

LECZENIE

Zaburzenia potencji to rodzaj zaburzeń seksualnych mogących przejawiać się w niezdolności do wystąpienia podniecenia seksualnego, wystąpienia reakcji narządów płciowych (brak erekcji lub gotowości seksualnej), sprawnego odbycia spółkowania (zaburzenia wytrysku, dyspareunia, pochwica), osiągnięcia orgazmu (anorgazmia, wytrysk późny, anhedonia seksualna).

Zaburzenia płodności u mężczyzn mogą mieć wiele przyczyn, oznaczają zaburzenia spermatogenezy, czyli procesu produkowania i dojrzewania plemników lub ich zdolności do zapłodnienia

Zapalenie pęcherza moczowego to najczęstszy, przeważnie bakteryjny stan zapalny dróg moczowych, dotyczy błony śluzowej pęcherza moczowego.

Rak pęcherza moczowego to choroba nowotworowa pęcherza moczowego, najczęściej wywodząca się z komórek nabłonka przejściowego błon śluzowych wyścielających światło narządu. Rak stanowi zdecydowaną większość złośliwych nowotworów pęcherza moczowego.

Rak pęcherza moczowego to choroba nowotworowa pęcherza moczowego, najczęściej wywodząca się z komórek nabłonka przejściowego błon śluzowych wyścielających światło narządu. Rak stanowi zdecydowaną większość złośliwych nowotworów pęcherza moczowego.

Zapalenie gruczołu krokowego to najczęstsza choroba zapalna dotykająca młodych mężczyzn w wieku od 18. do 50. roku życia. Występuje w dwóch postaciach: ostrej i przewlekłej. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego przebiega miesiącami, a nawet latami, jego objawami są uczucie dyskomfortu w kroczu, bólu podbrzusza, jąder lub pleców, częste oddawanie moczu, również w nocy, słabszy strumień moczu, wyciekanie moczu po zakończeniu mikcji. Temperatura ciała często jest prawidłowa. W nasieniu może pojawić się krew. Diagnostyka polega na wywiadzie z pacjentem i badaniu fizykalnym.

Zabiegi

Stulejka to schorzenie polegające na zbytnim zwężeniu napletka, uniemożliwiającym lub utrudniającym zsunięcie go z żołędzi penisa. Jest najczęstszą patologią w budowie napletka. Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek pozwala się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale wywołuje ucisk i ból w trakcie wzwodu.Zabieg zlikwidowania stulejki jest prosty i krótki. Można go wykonać w każdym wieku, jednak im szybciej tym lepiej. U dorosłych mężczyzn przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Można zastosować dwie metody: plastyka napletka lub całkowite jego usunięcie. Rany po zabiegu goją się zwykle ok 7 dni a zakładane szwy nie wymagają usuwania. Nieleczona stulejka może prowadzić do powstawania stanów zapalnych, zakażeń układu moczowego oraz innych poważniejszych powikłań. Nie wspominając o dyskomforcie odczuwanym przy stosunkach seksualnych.

Wędzidełko prącia to cienkie pasmo tkanki łącznej, które rozciąga się od żołędzi, czyli szczytu penisa, do napletka. Napletek jest fałdem skórnym, okrywającym częściowo lub całkowicie żołądź prącia. Zasadniczą funkcją wędzidełka jest zabezpieczenie napletka przed całkowitym odsłonięciem żołędzi w stanie wzwodu. Zdarza się jednak, że wędzidełko jest zbyt krótkie i staje się przyczyną dolegliwości bólowych, najczęściej odczuwanych podczas stosunku. Może dojść także do jego naderwania lub zerwania. Zabieg wydłużenia wędzidełka jest prosty i krótki, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu wędzidełka i ponownym jego zszyciu w odpowiedni sposób. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza odnośnie odpowiedniej pielęgnacji rany co pozwoli szybko wrócić do pełnej sprawności seksualnej.

Wodniak jądra jest chorobą, która polega na nagromadzeniu nadmiernej ilości płynu surowiczego pomiędzy błoną ścienną i otrzewną osłonki jądra. Zgromadzony płyn o objętości od kilkunastu do kilkuset mililitrów może mieć różne zabarwienie. Zazwyczaj ma kolor jasny lub bursztynowy. W przypadku wodniaków pourazowych lub rozwoju innych patologii jak np. skręt lub guz jądra płyn może być zabarwiony krwią.

Zwężenie cewki moczowej to częsta choroba dotycząca dolnego odcinka układu moczowego głównie u mężczyzn. Spowodowana jest uszkodzeniem tkanek ściany cewki moczowej. Drażniące działanie moczu na uszkodzony nabłonek cewki powoduje jej włóknienie. Proces gojenia prowadzi do zmniejszenia obwodu cewki moczowej i zwężenia jej światła. Zwężenia cewki mogą być wrodzone i wtórne. Wrodzone zwężenia cewki są niezwykle rzadkie, najczęściej mamy do czynienia ze zwężeniami wtórnymi spowodowane urazem lub stanem zapalnym.